Svadobné foto

Spomienky na Vašu svadbu vyblednú, ale fotky ostanú a pripomenú vám, na čo ste zabudli. Dôležité je aj to, že na svadobných fotkách ostanete večne mladá a večne krásna princezná aj so svojim princom.

Je veľmi dôležité vybrať správneho fotografa. Dobré referencie sú asi najdôležitejšou reklamou pre každého fotografa, ale fotograf musí zapasovať aj vám. Preto si dopredu pozrite jeho fotky a zaujímajte sa o štýl jeho práce, ten musí vyhovovať aj vám.

Prv sa robili len umelecké svadobné fotky, ktorú si potom už mladomanželia dali zarámovať a v ich domácnostiach im patrilo cenné miesto. Dnes sa najíma svadobný fotograf na celý svadobný deň a spraví vám profesionálne fotky od rána až do noci. Môžete mať takú malú svadobnú reportáž z celého dňa. Výhodou profesionálneho fotografa je, že pri takom fotení, môže použiť retušovanie a snúbencov prípadne upraviť. Veď nie je každá nevesta ideálna a niekedy akoby na potvoru sa jej musia vyhodiť vyrážky alebo herpes.

Pri svadobných fotkách by ste si mali takisto spísať zoznam fotiek, ktoré by ste chceli mať a na ktoré by fotograf nemal v žiadnom prípade zabudnúť ako napr. výzdoba svadobného auta, nevestine šaty, svadobná kytica, nevesta s rodičmi, ženích s rodičmi … Je dobré keď si spíšete takýto zoznam a dáte ho fotografovi, aby vedel, ktoré fotky sú pre vás najdôležitejšie.

Svadba je krásny deň a svadobné fotky sú najdôležitejšia spomienka , ktorá Vám bude tento deň pripomínať, tak si pri výbere dajte záležať a vyberte si toho pravého fotografa. Dúfam, že moje rady vám pri tom pomôžu.

Komentáre k článku: Svadobné foto

  1. Olivia 7. decembra 2010

    Ako pisete, je dolezite sa s fotografom stretnut a naplanovat kazdu podrobnost. Zial, mnoho ludi nepoklada tento krok za dolezity, spolieha sa na skusenosti fotografa a jeho oko. Avsak ten nevie citat v mysli ludi a kazdy mame alebo by sme aspon mali mat predstavu o style a co chceme aby fotograf zachytil a tym padom mu to komunikovat. Presne toto sa mi stalo, ze dvojica pred svadbou ignorovala moje naliehanie na stretnutie a objasnenie si dolezitych detailov a ked som fotografie po svadbe dodala, nedockala som sa ani podakovania, ani komentara, ani fn; len po case sa ohlasili s poziadavkou, ze chcu viac fotiek… Najidealnejsie vsetky a bez retuse, vraj netreba. Nebudem prizvukovat, ze takeho omylu sa uz nedopustim a ked dvojici nezalezi na kvalite fotiek, nech poziada o fotenie uja s kompaktikom, aspon usetri na zbytocnych vydavkoch!

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: