Finančná kríza – ako ušetriť na svadbe?

Nastala finančná kríza, počujeme zo všetkých strán a pre mnohých z nás to znamená, že sa musíme uskromniť. Plány na svadbu sa musia zjednodušiť a hlavne finančne odľahčiť. No na druhej strane, prečo platiť viac, keď nemusíme. Sme mladí a šikovní, poradíme si.

Chceme krásnu a poriadnu svadbu a preto nemôžeme šetriť na všetkom. Musíme si spraviť poradovník a ujasniť si, čo je pre nás najdôležitejšie. A tak si sadnite so svojím partnerom a napíšte na papier zoznam vecí, ktoré na svadbe chcete mať. Tento zoznam zostavte samostatne vy a váš partner. Dajte si limit, nech je to maximálne 10 vecí a zoraďte ich podľa dôležitosti.

Na zozname bude pravdepodobne šaty, svadobná torta, , hudba, svadobná cesta, svadobná hostina, svadobná kytica,… . Keď tento zoznam s partnerom spíšete, isto sa budete vedieť dohodnúť, na podrobnostiach. Musíte mať nádherné svadobné šaty a na svadbe stačí len Dj. To bol len príklad, samozrejme. Keď si spolu sadnete a prediskutujete to, tak isto dokážete spraviť nejaké kompromisy na oboch stranách.

Keď ste sa rozhodli, čo je pre vás dôležité, treba zostaviť predbežný rozpočet. Vášho partnera to asi nebude baviť, takže toto bude len vašou robotou. No už pri písaní zoznamu ho môžete požiadať, aby ku každej položke napísal aj cenové rozpätie, koľko to môže stáť. Teda minimálnu a maximálnu cenu, ktorú ste ochotný obetovať. Musíte si dopredu jednoducho stanoviť rozpočet.

Svadbu áno, ale za rozumnú cenu! Veľmi často sa pokúšame ušetriť trocha peňazí na veciach, ktoré sú nezmyselné. Napríklad dlho špekulujeme, či si kúpiť lacnejšie rožky, alebo jogurt. No pri výbere mobilného telefónu či auta sa na nejakú tú stovku veľmi nepozeráme. Nech už je to rozhodnutie z krku. Podobne aj v prípade sobáša často konáme týmto spôsobom. Na maličkostiach sa sporí a iné veci sa plytvajú.

Komentáre k článku: Finančná kríza – ako ušetriť na svadbe?

 1. Diana 24. januára 2012

  Nerozumiem ludom, co vyhodia peniaze za svadbu, ked na to nemaju. Vzdy je nieco dolezitejsie (nieco v byte, splatit cast hypoteky). Ak nie, tak radsej miniem tie peniaze na dovolenku ako na 1 nocnu party.
  Nerozumiem cavikom kvoli sobasnemu listu. Ked nemam peniaze, zaplatim len kolky a vezmeme sa hoci aj v rifliach na matrike.

 2. svadobna mama 26. januára 2012

  …a nemohla by si toto iste vysvetlit aj mojej dcere? Len keby to od niekoho chcela prijat…..:)))

 3. ejuska23 20. februára 2012

  ahoj, to s peniazmi je presne nas pripad. Je kopec veci ktore treba urobit v dome a mame pozicku atd… mame dve krasne deturence a chceli by sme nosit spolocne meno, nasi rodicia nas celkom prekvapili ked sa na temu svadby vyjadrili v tom duchu, ze naco robit kolo toho humbuk, Chodte nas urad, zoberte dvoch svedkov a vybavene. A tak nejako to aj urobime, Kupila som si svadobne saty za 40eur a su naozaj krasne, oblek stal 30eur, obrucky nas vyjdu na 260eur a na tie si odkladame kazdy mesiac peniazky, na svadbe budeme mat 35ludi, len najblizsiu rodinu a par dobrych priatelov, a z uradu sa vyberieme k mojim rodicom na zahradu do altanku kde sa budeme zabavat, grilovat a varit gulas. Rodicia sa dohodli ze stravu a alko nealko zabezbecia oni, cele to vyjde do 1000eur. bude malicka ale nasa.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: