DJ, živá hudba alebo oboje

Chystáte svadobnú hostinu a isto sa musíte aj rozhodnúť, či chcete mať na svadbe DJ-a, alebo uprednostníte radšej živú hudbu. Každé má svoje pre a proti, no rozhodnutie je opäť na vás a vašich poradcov. Najlepšie je, ak máte od niekoho dobré referencie na muzikantov alebo Dj-ov. To iste pomôže, veď svadbu máte len raz za život.

Živá hudba má svoje čaro, ale žiaľ nie je kapela ako kapela. Kapela zložená z menej ako troch členov, nemusí mať taký široký repertoár. Zároveň kapela je drahšia ako DJ viac než dvojnásobne. Výhodou kapely je, že je určená pre viacerých ľudí. Poznajú vychytávky a pesničky, ktoré na svadbe nemôžu chýbať. Teda isto ju ocenia aj starší ľudia, no dobrých kapiel je dnes málo.

DJ je cenovo lacnejšia alternatíva a isto bude mať väčší výber pesničiek ako malá „kapelka“. Žiaľ nemusia poznať hity, ktoré obľubujú vaše babičky. Pre starších ľudí to môže byť neúnosné – samé hlučné moderné pesničky a len kde tu nejaká dávna hitovka. Najhoršie je ak štýl hudby nepadne dobre ani mladým ani starším ľudom. Preto je ideálne, ak si vyberiete DJ-a podľa už známych odporúčaní alebo DJ – a, ktorý bol v minulosti muzikantom. Dokáže ľudí pobaviť a strhnúť do víru zábavy. Zároveň odohrá novinky hitparád a aj všetky pesničky, ktoré by odohrala kapela.

Mnohí ľudia volia aj kombináciu, ale to je často dosť finančne náročné. Novým trendom je aj karaoke show, teda program ktorý pobaví všetky vekové kategórie. Stačí naň rezervovať tak hodinu a isto pobaví celú svadobnú spoločnosť. Len nezabudnite vybrať rôzne druhy pesničiek, ktoré by mali svadobčania poznať.

Komentáre k článku: DJ, živá hudba alebo oboje

 1. Romantic sax 27. marca 2011

  Podla skusenosti viem,ze neskuseny DJ vam moze svadbu pokazit viac ako zla kapela.Stary DJ ma vela zakaziek a tesne pred svadbou vam zavola ,ze je chory a posle vam mladeho chlapca,ktory nema ani paru o tom ako to ma vyzerat.Vy zaplatite 300eur.Clapec dostane 50eur a ten povodny/chory/pusta cd na druhej svadbe.Poznam kvalitne kapely,ktore urobia komplet program vyborne vsetkych zabavia a zoberu 350 alaebo 400 eur.Hral som na svadbe svoj program a DJ od 15 tej do 24 hod.nepovedal do mikrofonu ani jedno slovo.Potom som odisiel tak neviem co bolo po tom.Dobre si overte koho si objednate a trvajte na zmluve,kde sa dotycny zaviaze ,ze neposle za seba nejaku smiesnu nahradu.Mnohy z nas maju svadbu len raz za zivot.

 2. michael-djryan,musicproduktion 29. júna 2011

  Ahojte.
  V dnešnej dobe sa stávajú rôzne podvody.Myslím si,že keby mal hrať niekto na mojej svadbe,tak by som si ho overil, vybavil si s ním stretnutie a chcel by som vedieť viac aké má skúsenosti atď.Ja sa tiež venujem hudbe, svadbám,… tak že viem z vlastných skúseností,že zabaviť svadobných hostí je umenie.Dnes sú ľudia nároční a môžu si vybrať.
  Ja robím vopred zmluvu,kde sú všetky potrebné údaje a nemusí sa nikto báť,že im pošlem niekoho iného,lebo v tom prípade ho nemusia vyplatiť.
  s pozdravom michael-djryan

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: