Malá – tichá svadba

Nie každá nevesta má nervy na to všetko vybavovanie a naháňanie sa. Niektoré chcú len malý obrad s rodičmi a so svedkami. Chcú niečo malé a jednoduché, nič okázalé. Naozaj im stačí len obrad a potom príjemné posedenie s rodičmi v kaviarni alebo v nejakom bare.

Malá svadba nezaberie toľko času na prípravy ako taká klasická. Stačí pozvať pár známych, objednať šaty, papiere na matrike, dohodnúť čas a miesto a svadba sa môže začať. Peniažky, ktoré by ste minuli na svadobnú hostinu, môžete investovať do seba a kúpiť si radšej drahé obrúčky, luxusné šaty a závoj, dobrého fotografa a ostatné vymoženosti. To všetko si nemôžete dovoliť, ak sa rozhodnete pre svadbu so 100 ľuďmi. Veď nie každý je milionár.

Ak na svadbu nechcete pozvať celú rodinu, tak pozvite len rodičov a súrodencov, nikoho ďalšieho. Zvyšnú rodinu môžete vyriešiť zaslaním posvadobného oznámenia s kolážou svadobných fotiek, aby videli, že ste si ten svoj deň naozaj užili. Ak vás majú radi, isto to pochopia. Ak to nepochopia, potom vám nemôžu byť takí blízky, aby ste s nimi oslavovali tak výnimočný deň. Neskôr môžete zorganizovať rodinné posedenie, grilovačku alebo podobne.

Niektoré mladé páry sa rozhodnú pre malú svadbu na nejakom exkluzívnom mieste ako Maurícius, Hawai a podobne. Nevýhodou je len, že malú svadbu si neužijete s celou rodinou a neskôr pri pohľade na sesternicu oslavujúcu s celou veľkou 50 – člennou rodinou vám to môže prísť ľúto. Preto ak chcete malú svadbu, tak poriadnu a nie len rýchly obrad na matrike v kostýme. Nech je váš svadobný deň nezabudnuteľný!!!

Komentáre k článku: Malá – tichá svadba

 1. katka29 30. januára 2011

  zdravim vas, my sme sa s priatelom zhodli na malej svadbe (max.20 ludi) a bez tancovacky (kedze ani jeden z nas nejak tuto cinnost neoblubuje). co vymysliet pre hosti, aby sa nenudili? zatial mam vymyslenu tombolu s vtipnymi cenami…ale co dalej? hudbu budeme mat iba pustenu z CD-prehravaca ako taky podmaz…nevylucujem, ze si hostia nezatancuju, ale kedze tam nebude DJ ani kapela, nebude to mat kto “moderovat”

 2. Angelina 7. marca 2011

  Dobrý deň,

  prosím Vás neviete nám niekto poradiť so svadbou v zahraničí?
  Nikde na žiadnych stránkach som nenašla nikoho kto by to absolvoval a vedela by som sa s ním porozprávať. Nemám žiadne info ohľadom dlžky pobytu a cien.

  Chceli by sme sa brať niekde na pláži. Nemusia to byť Seychely.
  Maurícius alebo Cyprus napr. by sa nám páčil.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: