Svadobné prstienky

Jedna z vecí, na ktoré sa nehodí zabudnúť, sú prstene. Odporúčam pre túto položku plánovať väčší rozpočet, pretože lacné prstene sa rýchlo opotrebujú.

Štandardným aktom pri sobáši býva výmena prstienkov, ktoré potom manželia budú celý život nosiť. Obíďte miestne zlatníctva a zistite si aké sú termíny dodávky prstienkov. Budú sa pravdepodobne pohybovať niekde v rozsahu medzi jedným týždňom až mesiacom.

Pred nákupom najlacnejších obrúčok vás chcem varovať. Úsporu uvidíte na svojich rukách denne už po niekoľkých týždňoch. Lacné zlato veľa nevydrží a prstienky po polroku budú vyzerať, ako keby ste ich ukradli niekomu po celoživotnom nosení.

Komentáre k článku: Svadobné prstienky

  1. Karin 28. júla 2017

    Svadobné prstienky.. tak na svadobné obrúčky treba šetriť obela skôr pred svadbou pretože nie sú lacné. A ešte ak tam chcete nejaké kamienky.. naše stali 700€ mame ich od Rydla a sú z bieleho zlata pretože nemáme radi žlté zlato. Ale tiež nás zaskočila ta suma i keď na tu kvalitu je to v pohode cena. Ale treba investovať do obrúčok predsa budete ich nosiť cely život a aspoň mi neplánujeme kupovať si nové po 5 rokoch. Je pravda, že lacné prstienky vam svoju “pravú tvar” úkazu už po pól roku nosenia.. a nebude to nič prijemne kupovať nové obrúčky.

  2. Lucia 26. augusta 2017

    Pekný článok, určite treba upozorniť aby si ľudia dávali pozor na kupovanie lacnejších obrúčok nie vždy sa to oplatí a skôr je to na škodu. Mne raz manžel doniesol prsteň z talianska, síce to nebola obrucka ale vraj nebol drahý a tak aj dopadol, vypadli očká a nejako stratil to svoje čaro, farbu. Určite odporúčam investovať kúsok do obrúčok, je to šperk ktorý sa nosí každý deň :) my sme s manželom kúsok investovali a kúpili si obrúčky od Rydla, ale nezarieknut ani po niekoľkých rokoch sa s nimi nič nestalo a sú stále skoro ako nové. Aj keď pracujem v záhradke občas a manžel pracuje každý deň so železom, sú stále krásne. Takze určite si dávajte pozor na to, čo kupujete a do čoho dávate peniažky 🙂

  3. Veronika 25. septembra 2017

    Pekne napísané zhrnutie. Rovnako som názoru, že obrúčky by nemali byť lacné. Kamarátka si volila lacné a manžel nakoľko je stavbár si ich zničil :/ takže si kupovali myslím, že nejak do 5 rokov nové, čo sa potom aj odzrkadlí. Brat chce voliť zasa veľmi drahé. Ako 1000 € aj mne príde už dosť. Uvažujem, že si kúpime s partnerom obrúčky do mojej výplaty takže nejakých 600 € a tam by sa mohli zmestiť aj pekné. Už som pozerala aj spomínané obrúčky od Rýdla, naozaj má bohatú a peknú ponuku. Zaujala ma asi najviac kombinácia bieleho zlata s červeným. Také som zatiaľ nevidela nikde :) Ale uvidíme ako sa rozhodneme. Určite však nechcem voliť najlacnejšie, lebo svoj sľub na celý život chcem si pripomínať v peknom prstienku :)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: