Vhodný svadobný dar

Vybrať perfektný pre novomanželov môže byť zložitejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Možností je mnoho: doplnky alebo zariadenie do kuchyne, šperky, oblečenie, rôzne bytové doplnky atď.

Mnohí to riešia jednoducho darovaním určitej sumy peňazí, ktorú novomanželia použijú podľa vlastného uváženia. Napriek tomu, že darovanie peňazí sa môže zdať niekomu neosobné a bez fantázie, je to viac než vhodné. V našich končinách na rozdiel od niektorých západných krajín nie je zvykom, aby budúci manželia vypracovali zoznam darov, ktoré by uvítali aj s miestom, kde sa dajú kúpiť.

Takýto zoznam je prakticky záväzný a jednotliví svadobčania sa vzájomne dohodnú kto čo kúpi. Je to praktické a výhodné, avšak u nás zatiaľ málo rozšírené.

Darovanie peňazí je vhodné aj z toho dôvodu, že mladomanželia majú často krát veľké plány, stavajú dom, zariaďujú si byt alebo sa chystajú na kúpu auta. Peňažným darom im môžete výrazne pomôcť v ich plánoch. Takisto si za tieto peniaze budú môcť oveľa kvalitnejšie užiť svadobnú cestu alebo si dopriať iné potešenie.

V prípade, ak máte pocit, že peňažný dar nie je ono, vždy je možné skombinovať peňažný a nepeňažný dar. Je len na vás aký postup a kombináciu zvolíte.

Pokiaľ sú novomanželia vaši blízki priatelia, známi alebo členovia rodiny, je vyššia šanca, že vyberiete vecný dar, ktorí sa bude dvojici naozaj hodiť a bude podľa ich vkusu. V prípade, ak ste vzdialenejší príbuzný alebo známy, je lepšie vsadiť na peňažný dar.

Komentáre k článku: Vhodný svadobný dar

  1. DS 30. apríla 2017

    Ja som kolkokrat vzdychala nad nadhernymi origos vyrobkami na ARTmame a neraz som si povedala fiiiiha, tak toto by bol skvely darcek, keby som uz raz nevedela nic prakticke niekomu kupit. Ahojte nanicmamky, My sme ako svadobny dar dostali nafukovaci hrad a to bol zazitok hlavne pre decka ,ktore celu noc v nom preskakali a aj teraz ked k nam pridu kamarati tak hned ho aj nafukujeme a mame pokoj od deticiek.

  2. Natalis 18. októbra 2017

    Veľmi pekné sú výrobky z bridlice, sú neokukané a moderné.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: