Svadobná cesta

Svadba - svadobné fotoSvadba skončila. Často nasleduje svadobná cesta.

Správne by svadobnú cestu mal zorganizovať ženích a v prípade, že sa riadi tradíciou, mal by pred svojou budúcou manželkou aj tajiť, kde vlastne pôjdu. Je otázne, či tento zvyk má význam, pre niekoho môže byť nepríjemný  a preto sa vopred dohodnite či ho chcete dodržať.

Svadobná cesta má svoj význam pretože s tým, že odídete z prostredia svojej rodiny budete mať oveľa viac času jeden na druhého a nebude na vás dobiedzať všednosť bežného života.

Prenášanie nevesty cez prah dverí. Po ukončení je zvykom, že mladomanžel pri vstupe do bytu prenesie manželku ponad prah. Tento zvyk je tradičný a má veľmi dlhú históriu, súvisí s poverou, že ak nevesta bude prenesená do nového bytu na rukách manžela, manželstvo môže byť chránené pred problémami a zabezpečí to šťastný život dvojice. Osobne si o takejto akcii myslím svoje, mladí ľudia si samozrejme môžu dovoliť prenášať cez prah svoju nevestu, aj keď neverím tomu, že tento obrad môže ovplyvniť kvalitu budúceho manželstva.. V prípade, že sa ženia ľudia v rokoch, od tohto nápadu odporúčam odstúpiť, pretože chrbtica človeka, ktorý nie je pripravený dvíhať ťažšie bremená, môže utrpieť a prenášanie nevesty ponad prah môže skončiť manželovou hospitalizáciou.

Svadba - svadobné foto

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: