Svadba v rôznych krajinách

Aj keď predstava o správnej svadbe je často veľmi presná, je dobré pozrieť sa na to, ako sa na svadbu pozerajú iné kultúry, či národy.

Svadba je totiž skôr obradom a tak sa viaže na tradície, ktoré sa v danej krajine často formovali stovky, alebo tisícky rokov. Môžu sa preto líšiť nielen samotné , ale dokonca aj počet neviest, či mužov, ktorí budú tvoriť budúcu… vlastne niekedy ani nie svadobnú dvojicu. Sú krajiny, kde manželia potrebujú mikrobus, ak chcú niekde ísť spolu. V našich končinách je to asi dosť exotická predstava.

Svadba však vo veľkej väčšine kultúr patrí k najvýznamnejším životným udalostiam. Ide o formálne spojenie páru, ktorý sa rozhodol ďalej kráčať na ceste životom. Také rozhodnutie je v každej krajine vážnym.

Tiež sa dá povedať, že je väčšinou spojená s veľkými výdavkami. Jednak chce zvyčajne rodina vyjadriť svoju účasť na udalosti, osláviť svadobčanov a druhak budúci manželia potrebujú do nového života peniaze a vybavenie. A tak za najlogickejšie by som považoval namiesto okázalých a bujarých osláv sústrediť viac financií pre novomanželov, ktorí v novom živote asi ocenia každý praktický dar, či euro navyše.

Ale to som odbočil. V tejto sekvci si teda prečítajte, aké rôznorodé sú zvyklosti v rôznych krajinách sveta.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: