Svadobná cesta

Svadobná cestaSvadobná cesta – úkaz, ktorý v minulosti možno znamenal o niečo viac, než dnes. Predsa len, svet sa zmenšuje. Cestovanie sa stáva čoraz bežnejšie a tak sa svadobná cesta niekedy zmení len na ďalšiu dovolenku, ktorá sa možno ani veľmi nelíši od inej cesty. Napriek tomu môže byť romantickou spomienkou, zážitkom.

Svadobné cesty boli pre nás vždy iba pekným snom. No každým dňom sú tieto sny reálnejšie  a pre mnohých z nás sa stávajú skutočnosťou. Je úžasné, keď mladomanželia môžu začať svoj spoločný život krásnym pobytom v zahraničí, kde si oddýchnu  a odložia problémy na neskôr. Svadobná cesta je oslavou začiatku spoločného manželského života v pokoji, harmónií a hlavne s láskou.

Problémom je, že nie každý si to môže dovoliť. Veď si zoberme, že taká 10-dňová cesta do Talianska, Chorvátka, či Egypta nie je lacný „špás“, a to neuvažujeme o exotických cestách na Mauritius, Seychely alebo Hawai .  Peniaze sú jedným z dôvodov prečo u nás ešte cesty nie sú také aktuálne. Ďalším dôvodom je aj dovolenka, ktorú nemusia dostať obaja snúbenci, čo by pre svadobnú cestu bola veľká prekážka. Hoci trvá len jednu sobotu, oslavuje sa aj celý týždeň a oslavovať bez mladomanželov?

Napriek všetkému sa tento trend sa udomácňuje aj u nás a mladomanželia chodia na predĺžené víkendy do kúpeľov alebo iných rekreačných stredísk, kde si môžu užiť odpočinku a vzájomne sa spoznávať.
Svadobná cesta je krásnym začiatkom spoločného života a zostane na ňu veľmi pekná spomienka. A čo je výsledkom po vydarenej svadobnej ceste? To uvidíte o deväť mesiacov. :) 

Ak sa totiž máme pozrieť na prapôvodný zmysel, tak svadobná cesta znamenala čas, kedy sa dvojica po prvý raz legálne mohla odobrať a naplniť svoju lásku.

Komentáre k článku: Svadobná cesta

  1. Mária 19. decembra 2015

    Boli ste niekedy niekto na svadobnej ceste v kúpeľoch? Premýšľali sme totiž s budúcim nastávajúcim, že by sme namiesto Chorvátska, Talianska či iného pekného mesta, zavítali do hotela Alexandria. Vyzerá prepychovo a hlavne nemôžu tam ísť deti do 12 rokov, čo by nám na našej svadobnej ceste ani neprekážalo :) Keďže bude svadba vo februári, tak ani nejaké tie európske destinácie nebudú mať tepľúčko pri mori a taký relax s masážami by som si asi dala, keďže pracujeme obidvaja za počítačom. Čo vy na to? Je fajn mať svadobnú cestu v kúpeľoch, alebo by ste si radšej zvolili cestu k moru?

  2. Betulienka 16. februára 2016

    Ahoj osobne som v hoteli Alexandria nebola na svadobnej ceste, ale boli sme tam na predĺžený víkend a je tam naozaj veľmi pekne a luxusne. Je to príjemné rozmaznávanie, ktoré každý deň jednoducho človek nezažije :) S manželom sa tam chystáme aj tento rok :) Povedali sme si, že je to tak akurát po pracovnom nasadení, ktoré denne vydávame za počítačmi sa oplatí ísť na relax, masáže a celkovo ten prístup je naozaj veľmi dobrý a na úrovni. Tento rok by sme chceli ísť cez Babie leto, tak uvidíme ako sa nám podarí. Inak áno obrovskou výhodou je, že tam nemôžu ísť deti do 12 rokov, lebo ak si potrebuješ mentálne oddýchnuť, tak deti nie sú zrovna skvelým príkladom na oddych, a aj keď mám deti rada, tak víkend bez nich je luxus :D

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: