Svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky by mali vyjadrovať lásku a oddanosť dvoch ľudí, ktorí sa rozhodli spojiť svoje životné cesty. Napriek tomu, že si možno zaobstarať celkom obyčajné hladké obrúčky zo žltého či bieleho zlata, veľa ľudí dáva prednosť originálnejším svadobným obrúčkam.

Originalitu môže dodať okrem iného aj gravírovanie, teda vyrezanie nejakého vhodného nápisu či obrázku na obrúčku.

Čo všetko si možno nechať na svoje obrúčku vygravírovať? Najčastejšie to býva napríklad meno svojho životného partnera, potom tiež dátum , prípadne aj miesto, kde sa konala a podobne. Niektorí na svojich obrúčkach nosia nápis „Láska navždy“ alebo „V dobrom i zlom“, „Navždy tvoj/-a, prípadne čokoľvek čo vystihuje konkrétnych partnerov.

Pokiaľ chcete mať na svojich obrúčkach toho trošku viac, môžete si nechať vygravírovať napríklad niektorý verš z Biblie ohľadom lásky a manželstva. Alebo čo takto nosiť na svojej obrúčke vyrytú ľúbostnú báseň, refrén vašej obľúbenej piesne či celý manželský sľub? Záleží len na vás, aké slová bude niesť vaša svadobná obrúčka.

Trošku netradičné môžu byť však obrúčky s vygravírovaným odtlačkom prsta vášho milovaného či milovanej. Tieto sú vo svete vcelku populárne, nakoľko je to skutočne originálny a pekný spôsob ozdoby svadobnej obrúčky. Môžete si byť istí, že takú istú obrúčku nemá nikto na svete, nakoľko odtlačky prstov každého človeka sú absolútne unikátne.

Japonský návrhár Sakura Koshimizu prišiel tiež s úplne originálnym typom svadobných obrúčok – namiesto tradičného spôsobu gravírovania nápisu do obrúčok, vyrezáva pomocou lasera do obrúčky zvukové vlny. Čo tak dať si vyzdobiť obrúčku zvukovou vlnou hlasu vášho milovaného či milovanej (napr. pri vyslovení slovíčka „ÁNO“)?

Komentáre k článku: Svadobné obrúčky

 1. Juliana 3. novembra 2009

  my mame prstene urobene japonskou technologiou Mokume-gane

 2. mzuzka1 6. septembra 2011

  Keď sme si s manželom šli vyberať svadobné obrúčky, moja krstná mi povedala, že to musia byť také, pri ktorých sa nám srdiečko rozbúcha. A presne také máme. Hrdo ju nosím už tri roky, skladám ju len výnimočne a srdiečko mi búši vždy, keď sa pozriem na ruku.

 3. Deric 13. decembra 2015

  uplne presne, vzdy som si mlseyla, ze som princezna (ako inak ved mi tak aj hovoril otec) a ze muz musi o mna bojovat atd. A vlastne aj dnes mam stale trochu tento pocit )

 4. Betka 18. januára 2016

  mzuzka1: zvyknem si kupovať veci presne tým istým spôsobom, keď sa mi rozbúcha srdiečko – strieborné náušnice som kupovala u segry v Prahe a stále v prepočte možno nejakých ani nie 10 eur. Teraz riešime obrúčky a veru páčia sa mi jedny od obrucky-rydl. Kombinácia je biele a červené zlato. Nechcem žiadne kamienky, však mám na zásnubnom prstienku. Avšak uvažujeme, že by sme si tam dali niečo vyryť, len ešte netuším čo. Pravdepodobne skončíme aj tak pri našich menách a dátume svadby, ale ešte zháňam nejaké iné nápady, čo máte vy vyryté?:)

 5. Mária K 28. júna 2016

  ono je to fakt najlepšie si kúpiť to čo sa páči hneď na prvý pohľad, lebo potom zbytočne váhame a už si nevyberieme. Tak ako vy to urobila asj kamarátka teraz. Tiež si pozerala obrúčky cez ten web obrucky-rydl a že sa jej strašne zapáčila, tak si vybrala a išla sa pozrieť do kamennej predajne. No či nemali presne na ňu obrúčku?:D A tak si povedala, že tie bude chcieť a potom ich ukázala budúcemu partnerovi, ten bol rád, že sa nemusí rozhodovať, a že sú už vlastne aj kúpené a majú pokoj a ďalšie políčko v zozname odškrtnuté. To je ale už aký luck, keď dojdete do zlatníctva a rovno tam majú tie čísla, ktoré potrebujete. Závidím jej, ja čo som sa zatiaľ bola pozerať, tak mi boli buď úzke alebo široké, tak premýšľam, že si tiež dám spraviť a budem mať pokoj ;)

 6. Mária 23. augusta 2016

  Od rýdla máme obrúčky aj my. Tiež som ich radšej kupovala v skalnej predajni, lebo ako už vravíte, je lepšie vidieť a vyskúšať si ich naživo. A srdiečko mi pri pohľade na ne búcha tiež, a to už len pre to že ma spájajú s mojim milovaným. :) Juliana celkom by ma zaujímalo v čom spočíva tá technika. Vyzerajú ti prstienky inak?

 7. Virtual Private Server 26. mája 2017

  V svadobny den si spolu davate zavazok na cely zivot a obrucky, ktore su symbolom tohto zavazku, by mali vydrzat rovnako dlho.

 8. Adéla Tomaštík 11. augusta 2017

  Tiež si myslím, že by mali obrúčky vydržať dlho, avšak brat je murárom a robia ťažkú prácu v Rakúsku. Prvú obrúčku si totálne zničil, takže si dali urobiť nové. Nakoľko to má kúsok od Bratislavy, zaviezol tam manželku a tá nakúpila nové :) Sú krásne a identické s pôvodnými. Našťastie práve spomínané zlatníctvo od Rýdla ponúka vizualizáciu a tam jej navrhli presne také isté :) takže ako keby sa nič nezmenilo :)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: