Ktorá je tá nevesta?

Svadba je síce významným a nezabudnuteľným zážitkom na celý život, avšak rôzne trapasy a nehody sa nevyhýbajú ani tejto výnimočnej udalosti.

Naša nebola veru žiadnou výnimkou. Trapas to síce možno nebol až taký obrovský, no príjemné to nebolo. A o čo vlastne šlo?

Jedna z mojich sesterníc, ktorá bola tiež medzi pozvanými svadobnými hosťami, ma v deň mierne povedané šokovala. Síce mi predtým spomínala, že bude mať od kamarátky požičané korzetové šaty smotanovej farby, netušila som však, že to budú také šaty, v akých sa nakoniec objavila.

Prišla totiž v smotanových lesklých šatách pozostávajúcich z korzetu a dlhej sukne, na krku mala náhrdelník z perál smotanovej farby a obuté biele lodičky. No jednoducho, hotová nevesta, až na to, že k oltáru som mala ísť ja.

Keď som ju uvidela, skoro som odpadla a rovnako aj moji najbližší. Môj brat mi pohotovo podal štampŕlik niečoho tuhého, aby som to rozchodila. Sesternica v smotanových šatách sa tvárila úplne vyrovnane, zrejme jej vôbec nedošlo, že výber jej šiat nebol práve najšťastnejší.

Jediné šťastie bolo, že som sa nakoniec rozhodla pre honosnejšie šaty a nie nejaké jednoduchšie, pretože v takom prípade by moja sesternica jednoznačne vynikala svojou róbou a zrejme by ju všetci tipovali za nevestu.

Nakoniec som to však nejako prehrýzla, nemienila som si kaziť výnimočný deň.

Ďalší trapas nás ale čakal v kostole. Kňaz dorazil a ešte pred sobášom si od nás pýtal nejaké potrebné dokumenty, ktoré sme mali priniesť. Problém bol v tom, že sme tie papiere v tom predsvadobnom zhone proste zabudli.

A tak bola moja sestra vyslaná pre zabudnuté dokumenty a celý obrad sa teda časovo trošku posunul. Napokon ale všetko dobre dopadlo a sestra sa onedlho vrátila aj s potrebnými papiermi. Potom už nič nebránilo začiatku sobáša, ktorý už pokračoval bez nejakých trapasov a svadbu sme si užili naplno.

Komentáre k článku: Ktorá je tá nevesta?

 1. jarka 4. augusta 2009

  No tak tú sesternicu by som asi prizabila. toto sa nerobí.

 2. Kaya 28. augusta 2009

  A môže sa ísť na svadbu v honosných šatách hoci niesú bielej farby ale fialovej ide o tó,že majú takú väčšiu sukňu,tak neviem či sa to hodí.Sú fakt nádherné rada by som v nich išla ale nechcem zažiť tiež nejaký podobný trapas….dík za radu.

 3. jarka 17. septembra 2009

  no, to sa ti celkom ľahko môže stať. Mala by si sa poradiť s rodinou a zistiť aká to bude svadba, aby si tam zapadla. Ale inak väčšia sukňa môže byť fajn, len nech nie širšia ako nevestina :) jednoznačne odporúčam zistiť štýl nevestiných šiat, aspoň tesa dlhé či krátke, bohaté či jednoduché,..

 4. tara 1. októbra 2011

  zasada je, ze nevesta je hviezda
  vedia to vsetci
  a kto to porusi je s prepacenim bl–ec

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: