Trapas s vlasmi

Každá nevesta chce byť vo svadobný deň tou najkrajšou ženou. A tak už mesiace pred tou výnimočnou udalosťou plánujeme a chystáme všetko potrebné. Výnimkou nie je ani výber vhodného svadobného účesu.

Keďže nepatrím k tým, ktoré si na návštevy kaderníctva potrpia a chodila som tam len sporadicky vždy s rovnakou požiadavkou – teda zastrihnúť moje rovné dlhé vlasy, bolo to pre mňa tentokrát niečo výnimočné.

Asi dva týždne pred svadbou som šla akože na skúšku účesu, no s kaderníčkou sme sa len dohodli približne na mojom vysnenom účese a ona mi ešte navrhla trošku oživiť farbu vlasov melírom. Povedala som si, že to bude príjemná zmena a súhlasila som s jej návrhom.

Tri dni pred svadbou som teda prišla na melírovanie a zastrihnutie vlasov. Vopred som kaderníčku upozornila, že by som rada len veľmi jemný a nevýrazný melír, teda nie úplne blond a len tenké pramienky. Samozrejme, kaderníčka sa tvárila, že celkom rozumie mojej požiadavke a vraj, aby som sa nebála, veď robieva niekoľko melírov denne.

Nebudem opisovať celú procedúru, ale teda, keď som v zrkadle uvidela výsledok jej práce, bolo mi skutočne do plaču. Na hlave som totiž mala hrubé pásy totálne blonďavých vlasov, čo v kontraste so zvyškom mojich prirodzených hnedých vlasov vyzeralo úplne hrozne.

Svoje zdesenie som nedala najavo, bola som príliš vykoľajená. Tak som len zaplatila a porúčala sa preč.

Doma som sa okamžite zatvorila do kúpeľne a preplakala som zvyšok dňa. Premýšľala som, čo s tým kaderníckym zázrakom na mojej hlave len urobím.

Drahému sa môj melír páčil, aspoň mi to tvrdil. Celá rodina ma utešovala, že to nie je až také strašné a že mi to vlastne celkom pristane. Ja som však bola totálne znechutená.

Keďže to bolo tri dni pred svadbou, nebol už čas na nejakú nápravu v podobe prefarbenia vlasov. Moju mama napadla spásonosná myšlienka na zjemnenie môjho peroxidového blond melíru – tou záchranou mal byť čierny čaj. Vlasy som si tých pár dní prelievala silným čiernym čajom a ono to naozaj pomohlo – nie nejak výnimočne, ale aspoň môj melír už tak nebil do očí.

Svadobný účes tiež nedopadol podľa mojich predstáv – kaderníčka (tá istá, keďže za tak krátky čas som si už nedokázala zohnať nikoho iného) tam mala totiž tri ďalšie klientky, takže môj účes vytvorený v priebehu desiatich minút mal ďaleko od mojej vysnenej predstavy.

Našťastie, celá dopadla dobre, na melír som si časom zvykla a moje vlasy i samotný účes napokon na svadobných fotkách vyzerá prekvapujúco dobre.

Iste však viem, že ak by som sa mala vydávať druhýkrát (čo teda vôbec neplánujem), vybrala by som si inú kaderníčku a neexperimentovala by som s melírom či farbením vlasov tri dni pred svadbou.

Komentáre k článku: Trapas s vlasmi

  1. ja 6. apríla 2010

    stalo sa mi niečo podobné, ale pred stužkovou.. mám tmavé vlasy a šaty boli bordové. kaderníčka mi pár dní pred stužkovou “šupla” do vlasov pár červených prameňov. Vyzerala som ako olaská cigánka! Preplakala som celú noc. Na ďalší deň som si bola kúpiť farbu na vlasy, ktorú som si aplikovala sama (keď to poseriem, nech sa hnevám aspoň na mňa a nie na niekoho iného). Tá istá kaderníčka mi mala robiť aj účes. Prišla som v deň stužkovej k nej a strašne sa čudovala, prečo som si na ten melír dala farbu. Nechápala to a vôbec som nemala náladu jej to vysvetľovať. Radím, žiadne experimenty krátko pred veľkým dňom! Btw, aj keď bol účes fajn, k tej kaderníčke som už nikdy viac neprišla, ani na podstrihnutie :-)

  2. Ela 9. apríla 2010

    Pokial na Slovensku budu zakaznici ako vy, poskytovatelia sluzieb si budu dovolovat. Netrebalo plakat doma, ale hned zahoruca kadernicke povedat o svojej nespokojnosti a nezaplatit, kym nezjednate napravu! Co ste v Rusku, ze musite drzat usta a krok??????? Ja som pred svadbou nemala ziadnu skusku ucesu, tyzden pred sobasom som si zajednala kadernicku v kadernictve pod nasim byvalym bytom, dosla som tam, z knizky ucesov som si vybrala uces a robili mi ho hodinu dve kadernicky, odisla som maximalne spokojna, ziaden problem. Experimentovat s farbenim par dni pred svadbou je somarina, aj tak novy uces alebo farba vyzeraju najlepsie az par tyzdnov po tom, co trochu “vyzreju”.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: