Svadobný sprievod

Pri plánovaní je možné rozhodnúť sa začleniť do obradu svadobný sprievod, ktorí môže umocniť celkový slávnostný ráz svadobného ceremoniálu.

Pokiaľ sa rozhodnete, že svadobný sprievod chcete mať, v prvom rade treba zvážiť počet účastníkov. Od toho závisí viacero skutočností, a to napríklad ktorá časť rodiny ho bude tvoriť – súrodenci (pokiaľ bude sprievod len niekoľkočlenný) alebo súrodenci, bratranci a sesternice (pokiaľ má byť sprievod početnejší), ako budú počas obradu rozostavení a aké funkcie bude ten ktorý člen plniť. Rozhodnutie o počte treba prispôsobiť veľkosti a celkovým možnostiam obradnej miestnosti.

Ďalšou úlohou je určiť, ako budú účastníci svadobného sprievodu oblečení. Výber sviatočného oblečenia môže zostať na každom z nich alebo môžu byť v nejakej „rovnošate“ prípadne aspoň farebne zladení. V prípade, ak majú tvoriť homogénny celok, treba rátať s extra výdavkami na ich oblečenie a doplnky. Nedá sa očakávať, že každý, kto má tvoriť svadobný sprievod, si pôjde rád kúpiť či požičať špeciálny kostým.

Svadobný sprievod nebýva v našich zemepisných šírkach zvykom, avšak nič nebráni tomu, aby ste pre svojich najbližších vymysleli spôsob, ako byť bližšie k vám a dodať im pri obrade výnimočné miesto, také aké majú aj vo vašich životoch.

Komentáre k článku: Svadobný sprievod

  1. RASTISLAV HODOUŠ 18. januára 2009

    je to dosť dobrá stranka ale nikde som sa tu nič nedočítal o starejšiom. aká je jeho úloha, ako riadi , organizuje a zabáva celú svadbu!! veď svadba bez starejšieho nieje svadba !!!!! každa svadba by mala mať svojho organizátora a tým je práve starejší !!!

  2. admin 21. januára 2009

    Doplnili sme článok ktorý hovorí o tom, akú funkciu hrá starejší.
    https://www.svadba-info.sk/svadobne-zvyky/starejsi/

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: