Vypustenie motýľov

Tak toto znie veľmi zaujímavo, počula som už o tom, že svadobní pár po sobáši vypustil holuby, balóny, ale o motýľoch som sa dopočula len prednedávnom. To, že každá nevesta chce byť originálna, nie je žiadna novinka. A tak sa novým zvykom stalo, namiesto hádzania na čerstvo zosobášený pár ryžu, vypúšťanie motýľov. Vypúšťanie motýľov isto zanechá na svadobných hosťoch veľký dojem.

Motýle sú podľa indiánskych povier krásne stvorenia, ktoré vám splnia vaše priania a odletia s nimi k výšinám. Vyšívali motýle na košieľky detí, aby sa im snívali sladké sny.

Motýle sa vypúšťajú buď naraz alebo postupne po jednom. Pri hromadnom vypúštaní je zvyčajný počet motýľov 24-36 párov. Taktiež rozdiel je či ich vypúšťa len svadobný pár alebo len svadobní hostia. Svadobní pár ich má zabalené vo veľkej škatuli a tú otvorí po vyjdení z kostola. Ak majú vypúšťať motýle svadobní hostia, potom ich dostanú v škatuľkách ozdobne zdobených často s menami novomanželov a dátumom . Tú krabičku si môžu neskôr nechať na pamiatku.

Nezabudnite, že motýle nesmiete vypúšťať , ak je vonku teplejšie ako 30 stupňov alebo vonku prší. Potom radšej motýle vypustíte vo svadobnej sále, kde budú príjemným osvieženým celú svadobnú hostinu a môžu poslúžiť aj ako nezvyčajná „dekorácia“.

Komentáre k článku: Vypustenie motýľov

 1. Sissa 17. septembra 2009

  Chcela by som motyle na svadbu, neviete kde by sa dali zohnat? Dakujem a pekny dnicek :)

 2. Petula 22. júla 2011

  To je super napad – uplna romantika. Tiez ich uz dlho zvazujem. Ale asi sa radsej rozhodnem pre biele holuby. Ked uz tradicie, tak nase europske, nie indianske. :-D Predsa len tie svadobne holubky ukryvaju v sebe viac tradicii – ako symboly vernosti, potom ich biela farba. A asi aj kvoli fotkam: s motylmi v rukach sa asi nebudeme bozkavat :-)))

 3. anička 28. júla 2011

  aj ja by som chcela motýliky, ale asi ich nikde nezozeniem co?

 4. Mima 2. augusta 2011

  Googlim, ale motyliky vobec najst neviem. Zato zopar svadobnych holubov mi naslo. Neviete odporucit niekoho konkretneho?

 5. janulik 2. augusta 2011

  Ja som mala svadobne holuby od Galovcov. a boli sme velmi spokojni. kuk fotky na bieleholubky.sk.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: