Zásnuby a svadba

Málokto sa berie bez predchádzajúceho zasnúbenia. Naozaj je len pár uletených ľudí, ktorý sa zoberú bez rozmyslu, zo zvláštneho momentálneho popudu – z silnej lásky. sú vzájomným vyjadrením lásky dvoch ľudí a ich rozhodnutia prežiť spolu zvyšok života. Vaša láska sa stáva nielen krásnym romantickým snom, ale aj jasnou realitou.

Zásnuby nemajú žiadne vážne pravidlá, dokonca aj snubný prstienok nie je povinný. Ale koho by nepotešil? Keď mladý muž požiada svoju priateľku o ruku, môže to urobiť z vlastnej iniciatívy aj v intímnom prostredí, no zásnuby sú už predsa len oficiálnym vyjadrením vášho plánovaného spoločného života. U nás je zvykom, že budúci ženích najprv požiada rodičov budúcej nevesty o ruku, niekedy to robí ženíchov otec. Snúbenec – ženích by mal pre nevestiných rodičov priniesť aj nejaký dar – prejav vďačnosti za výchovu snúbenice a vyjadrenie súhlasu so zásnubami.

Dĺžka zasnúbenia je ľubovoľná 6 týždňov, mesiacov či rokov, to záleží len na snúbencoch. Tento čas by mali využiť na plánovanie svojho svadobného dňa. Zásnuby môžete zorganizovať ako oficiálne večeru, na ktorej oznámite svoje vzájomné úmysly. Na oficiálnych zásnubách by nemali chýbať rodičia budúceho ženícha aj nevesty a ich blízka rodina ako súrodenci alebo krstní rodičia. Plánovanie zásnub je v takomto prípade príprava súkromnej predsvadobnej hostiny.

Zásnuby predchádzajú svadbe a treba si ich užiť. Len si ich neužívajte dlho, aby si to jeden z vás nerozmyslel.

Komentáre k článku: Zásnuby a svadba

 1. Veronika 10. januára 2016

  My už máme neoficiálne zásnuby za sebou :) Prstienok som dostala krásny a jednoduchý zároveň :) Teraz nás čaká oficiálna časť s rodičmi, aby sa aspoň poznali skôr než v svadobný deň :) Po oficiálnej časti, ktorá bude budúci víkend, nás čaká sedenie s farárom a následne objednanie DJ, kameramana a sály :) Obrúčky som pozerala už na rôznych weboch, ale oficiálne sme sa ešte nerozhodli ktoré :) Zaujali ma hlavne prstienky od obrucky-rydl, tak uvidíme :) Ešte sa musím s maminkou porozprávať ako sa pohybujú vlastne ceny obrúčiek, čo je ešte cena normálna a čo je cena už premrštená :) Predsa len sú položky, ktoré mi chcú rodičia zaplatiť (stejne platiť nič nebudú, lebo zarábam, radšej nech si svadbu dobre užijú ;), ale zasa nech nedám majland za nejaké prstienky kvôli svojej nevedomosti ;)

 2. Mária T 28. júna 2016

  U nás sa nosí kytica nevestinej mamine a aj kytica pre budúcu nevestu :) Ocovi sa zas nosí najlepšie domáca, pokiaľ je možné :) Neviem prečo je taký zvyk, ale jednoducho je. My sme už súkromné zásnuby mali a čaká nás teraz oficiálna zásnubná pártoška u nás doma :d To bude po prči, pretože maminka bude mať oslavu a povedali sme si, že keď už tak už bude to ofiko a nebudem musieť každému hovoriť, áno ideme dotoho “praštiť” :D ďakujem za zaujímavý tip na obrucky-rydl. Mrkla som na ich stránku a ako niektoré sú pekne drahé, ale zasa z druhej strany, keď si chce niekto dať do toho vzácne kamienky, tak bodaj by aj toľko nestáli. Mňa tam zaujalo to červené zlato a už som taký prsteň aj videla, tak uvidíme, čo mi môj drahý povie :) lebo zasa tie také drahé nie sú. Samozrejme sme si dali limit, že budeme radšej investovať do dobrej hudby a jedla :)

 3. Betuška35 25. augusta 2016

  ďakujem žienky za pomoc. Tiež sme teraz s partnerom riešili aké sú vlastne zvyky a tradície, aby sme to nepokašľali :) Domácu síce nepáli priateľov ocino, ale zoženieme od kamarátky, hádam bude dobrá :) Naši pijú domácu len na liek, takže každé ránko malého domácej na zdravie :) to je také parádne a hlavne že oni necítia ten stres :) No a ďakujem za tipy určite pozriem, lebo sa stále nevieme rozhodnúť aké vlastne chceme prstienky svadobné, tak hádam sa mi dajaké zvidia a koľko ste investovali do prstienkov? Akože aký ste si dali cca strop

 4. Danka 25. októbra 2017

  Ahoj Betuška, my sme si s manželom v tej dobe (2 roky späť) dali strop mojej výplaty :) Lebo on je programátor a to by boli teda prstene :D Takže v tej dobe som to mala myslím nejakých 400 – 450 eur. Vyšli nám jednoduchučké obrúčky od Rýdla a zatiaľ sú krásne. Volili sme nakoniec žlté matné zlato a neurobili sme si ich tenké ale také trošku hrubšie a širšie :) Nech je tam rozdiel medzi prstienkami, ktoré som dostala na 18tku od rodičov a od zásnubného prstienka :)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: