Svadobný dar

Čoraz častejšie sa aj u nás stáva zvykom uľahčovať svadobčanom výber svadobných darov výberom konkrétnych vecí z konkrétnych obchodov, ktoré si darcovia medzi sebou podelia.

Týmto sa predíde stresom zo strany kupujúcich, či vyberú dar, ktorý poteší a takisto vytvoreniu skladiska nepoužiteľných tanierov, mís, košíkov či váz.

Pokiaľ chcete darovať niečo, čo bude pre dvojicu naozaj hodnotné, zabudnite na podšálky či sadu misiek v troch veľkostiach. Rozumné je dohodnúť sa. nemusí byť tajomstvom až do jeho rozbalenia. Popýtajte sa novomanželov, čo by potrebovali. Nech nekúpite drahý servis, ktorý po dvoch generáciách opatrovania niekto zahodí.

Ak už trváte na tom, že svadobný dar chcete vybrať vy, ako inšpiráciu ponúkame zopár možností:

 • Pre dvojicu obľubujúcu originálne dary sú vhodné umelecké kúsky ako maľby alebo sochy či plastiky. Dobrým nápadom je objednať u profesionálneho maliara namaľovanie obrazu podľa fotky mladomanželov. Milovníkov opery určite poteší permanentka do opery.
 • Pre „domasedov“. Pokiaľ dvojica obľubuje najviac pohodlie domova spojené s varením a jedením, môžete im zakúpiť niečo, o im tieto činnosti spríjemní alebo otvorí nové možnosti. Ideálny je napríklad fonde set, ktorý môžu používať obaja naraz. Fantázia sa cení, neobvyklé riešenia inak bežného kuchynského náradia sú vítané.
 • Pre milovníkov zábavy môže byť skvelým darom veľký set spoločenských hier, automat na šípky, prípadne sadu na prípravu miešaných drinkov.
 • Sentimentálna dvojica by určite uvítala album fotiek zo starých časov, a to v prípade že ste dlhoročný priatelia, resp. ľudia, ktorí spolu veľa prežili. Prevedenie albumu môže byť akékoľvek. Čím originálnejšie, tým lepšie.
 • Pre športovú dvojicu môžete zakúpiť permanentku na zápasy miestnej ligy alebo nejakú výstroj.

Pred voľbou svadobného daru sa snažte myslieť ako novomanželia. Nekúpte niečo, čo by ste chceli vy…

Komentáre k článku: Svadobný dar

 1. Juliana 3. novembra 2009

  My sme darovali ako svadobny dar rucne malovane svadobne pohare,obrazy,kresby z foto a raz aj malbu rozpravkovej detskej izby..

 2. tara 1. októbra 2011

  s darmi veru opatrne
  poznam pripad, ked novomanzelia dostali macku
  nevesta bola nadsena, macku uz davno chcela
  no zenich nie, macku odmietal (uz predtym sa totiz este ako “frajeri” na tuto temu bavili a preto macku nekupili)
  nastastie si zenich po case zvykol (ale trvalo mu to dost dlho)

 3. emily963 15. mája 2012

  Vhodny svdobny dar pre romanticku dvojicu je originalna podkova, ktoru mozu mat mladomanzelia pre stastie. Je vhodna do bytu, domu alebo len tak ku krbu a pod. Nieco pre stastie potesi………………..

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: